Skip to content Skip to footer

Зроблено в Україні: як у ресторані «Глек» створюють унікальні страви з локальних продуктів

Ресторан сучасної київської кухни «Глек» є частиною руху Slow Food в Україні. Бренд-шеф закладу Андрій Северенчук — член Міжнародного альянсу кухарів Slow Food. Через членство в Альянсі найкращі кухарі світу підтверджують свою місію підтримувати малих локальних виробників, знайомлять гостей своїх ресторанів з продовольчим біорізноманіттям регіонів, акцентуючи увагу на локальних та сезонних продуктах.  Саме тому в меню «Глека» переважають страви, виконані з українських продуктів. Більшість з них вирощується неподалік столиці.

Щоб гості ресторану якнайкраще відчули синергію рослин з локальним повітрям, ґрунтами та водою, шеф започаткував гастрономічні вечори у форматі Chef’s Table. На першому зібранні побував журналіст Slow Food, де особисто переконався у витонченому гастрономічному поєднанні страв та українських вин з Миколаївщини, Одещини, Поділля та Львівської області. До вечері “від шефа” напої були підібрані за принципом географічного поєднання.

«В умовах війни українські фермери змогли виростити врожай різноманітних сортів хрусткої зелені, ароматних овочів, ягід та фруктів. Немає потреби везти продукти з інших континентів, витрачати ресурс планети на логістику, неприродними засобами зберігати зовнішню свіжість товару. На нашому внутрішньому ринку є достатня кількість локальних продуктів, що надихають, створюють безліч можливостей для втілення нових кулінарних ідей», – сказав Андрій, презентуючи своє авторське меню Chef’s Table.

Фермери з Івано-Франківщини привезли до «Глеку» вирощені в регіоні артишоки – рідкісну для України рослину. З ферми під Києвом до ресторану доставили різноколірні моркву та буряк, серед яких є сорти білого, жовтого, червоного та біло-червоного. У своїх кулінарних розвідках Андрій експериментує й з різними сортами перцю. У цій справі фермерські господарства теж не підводять, і у шефа на разі є широкий вибір перчиків – від легких та солодкуватих до пекучих і вогняних. На першій вечері у форматі Chef’s Table Андрій пригощав качиним філе, судаком і навіть м’ясом українського страуса.

«Від початку війни «Глек» став надзвичайно популярним серед українців. Люди хочуть пізнавати місцеве, куштувати та підтримувати грошима своє. За двадцять років моєї кар’єри, «Глек» – перший ресторан, де я створюю страви української кухні. До цього я практикувався у різних кулінарних напрямках. Тепер інтегрую різні гастрономічні традиції та запозичення саме для українських страв та продуктів. Так в Сhef’s Table є, умовно кажучи, грузинський шашличок з качки, ніжний бабагануш зі східними нотами та мексиканська гостра сальса з персика чи вуджений чорний часник», – поділився творчим доробком Андрій Северенчук.

Ще з українського часнику шеф розробив унікальну олію, яка у процесі приготування втратила природну різкість рослини. Натомість масло набуло дивовижного ніжного смаку та оригінального аромату.
Навіть елементи класичного французького десерту макаронс Андрій інтерпретував на український лад і зробив тістечко, де замість класичного мигдалю, використане борошно з фундука, що виріс на фермерських полях у Бишівській громаді, Київської області.
Словом, гостя першої шефської вечері влучно визначила, що джин української сучасної кухні оселився в «Глеку». Поєднання традицій, шефського досвіду та авторського тлумачення подарували відвідувачам вечері незабутні враження.
За словами співвласниці ресторану «Глек» Майї Степової, замовити шефський стіл може будь-хто. На запит Северенчук готуватиме для невеликої компанії і щоразу в меню будуть ексклюзивні страви, які готуватимуться тільки раз. Що буде в меню вечері, не знатиме ніхто.

При бронюванні Chef’s Table гості можуть замовити вегетаріанське меню, м’ясні, чи рибні страви. Але в будь-якому випадку на столі будуть виключно сезонні продукти made in Ukraine.

Залишити коментар

Subscribe for the updates!

[mc4wp_form id="461" element_id="style-11"]