Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Всі ми завдячуємо насінню своїм життям на планеті. З нього виростає більшість того, що ми їмо –  овочі, фрукти, ягоди чи ароматні й пряні трави. З насіння ми отримуємо і більшість натуральних тканин для одягу та взуття, як то бавовна, коноплі чи льон. Завдяки зачаткам рослин людство годує худобу.   

Однак останніми десятиліттями ми стикаємося з проблемою зменшення біорізноманіття рослин. За сімдесят років зникло понад 70% сортів сільськогосподарських рослин. Великі агрохолдинги висівають на своїх полях лише найврожайніші сорти, які часто створюють фахівці-генетики у лабораторіях. Щоб отримати високу родючість від зерна, вони розробляють нові сорти пшениці, кукурудзи, соняшнику та іншого. Витривалість та родючість такого матеріалу досягається сумнівними дослідами та втручаннями у ДНК рослин, що може негативно впливати на наше з вами здоров’я.

Саме тому рух SLOW FOOD виступає проти комерційного вирощування генетично модифікованих культур і популяризує продукти та корми для тварин без ГМО. Адже з використанням генетично модифікованих організмів ми ризикуємо перетворити нашу їжу на запатентований товар, що контролюватиметься кількома транснаціональними компаніями. Це загрожує не тільки зникненню традиційних харчових культур, а й існуванню дрібних фермерів.

Ми наполегливо наголошуємо на важливості використання домашнього насіння у господарствах. Ми підтримуємо право селян на обмін та продаж свого власного фонду цього важливого стратегічного продукту. 

SLOW FOOD UA об’єднався з науковцями і започаткував мережу “Живе насіння”, члени якої збирають, зберігають та обмінюються насінням зі своїх приватних домогосподарств. Наш рух реалізовує проєкти, організовує акції, ярмарки, співпрацю з ресторанами та проєктом “Ковчег смаку”. Всі ініціативи направлені на збереження біорізноманіття на території України.

Subscribe for the updates!

[mc4wp_form id="461" element_id="style-11"]