Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Людству дедалі більше загрожує глобальне потепління. Чи знали ви, що на цю небезпечну кліматичну зміну впливає навіть м’ясо на вашій тарілці? 

У другій половині XX століття споживання цього продукту зросло вп’ятеро у порівнянні з 1950 роком! Сьогодні людство з’їдає майже 300 мільйонів тонн м’яса в рік. До 2050 року ця цифра подвоїться. 

Якщо населення планети продовжуватиме споживати м’ясо такими темпами, то незабаром бракуватиме сільськогосподарських земель, щоб прогодувати худобу. Задовольняючи шалений попит на м’ясну продукцію, виробники збільшують промислові потужності. Часто вони нехтують не тільки нормами добробуту тварин, а й захистом довкілля. До прикладу, у Бразилії, де вирощують другу за величиною популяцію великої рогатої худоби в світі, понад 60% знеліснених земель використовують для пасовищ. Тобто одна п’ята незайманих лісів Амазонки, які є легенями планети, вирубана для потреб тваринництва. 

Проблемним є і вирощування кормів. Третина оброблюваної землі на планеті відведена під посіви мільярда тонн зернових. При цьому, наприклад, соя чи кукурудза потребують використання значної кількості пестицидів і хімічних добрив. Це винищує біорізноманіття ґрунтів, а з часом знижує й їхню родючість. Такі ж тенденції набирають обертів і в Україні. 

Між тим варто нагадати, що споживаючи понад норму тваринні жири та білки ми можемо наражати себе на захворювання серця, цукрового діабету, отримати високий рівень холестерину та навіть деякі форми раку. 

Тваринам, яких вирощують у промислових масштабах, регулярно дають антибіотики. У замкнутих просторах, де їх утримують, це допомагає запобігати захворюванням. Але уявіть-но, що медичні препарати виявляють навіть в гної! Вони просочуються в ґрунт, забруднюють річки й озера. Знаходять антибіотики й у готовій продукції, бо понад 70% препаратів, вироблених світовими фармкомпаніями, використовують саме на промислових фермах. 

Зробіть у своєму житті кілька кроків, щоб зменшити попит на м’ясні продукти, а заразом і навантаження на ресурси планети:

  1. Вживайте менше м’яса. Влаштовуйте собі 2–3 пісних дні на тиждень.
  2. Якщо обираєте м’ясо, то надавайте перевагу фермерському, вищої якості, бажано, де забезпечене гуманне ставлення до тварин. 
  3. Виробіть звичку цікавитися у виробників, чи мала тварина вільний випас, чи  забиття здійснювалося на спеціально обладнаних для цього бійнях, чи дотримується господарство норм ветеринарної й харчової безпеки. 
  4. Віддавайте перевагу українським породам птиці, кролів, свиней, корів. Місцеві фермери мають бути зацікавлені в утримуванні такої худоби, тим самим відновлювати свої аборигенні породи, дбати про екологічність, якість ґрунтів, повітря та води в своїй громаді.

На сторінках наших соцмереж ми знайомимо вас з чесними й відповідальними виробниками здорової м’ясної продукції. Підписуйтесь, щоб знати про всіх!

Subscribe for the updates!

[mc4wp_form id="461" element_id="style-11"]