Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Через глобалізацію світового ринку насіння, в Україні зникають автохтонні сорти рослин, трав, плодово-ягідних дерев. Сьогодні більшість насіння та саджанців потрапляють до нас  з інших країн в промислових кількостях. Вони не тільки мають іноземне походження, а й часто густо піддаються впливу генномодифікованих технологій. Ці методики шляхом надмірної урожайності з гектара забезпечують фермерам та агрокомпаніям прибутки. Натомість більшість унікального рослинного розмаїття України знаходиться тепер на межі зникнення. 

Рух SLOW FOOD на міжнародному рівні пропагує насіння народної селекції, його збереження й обмін. Ми не маємо права втратити автохтонні рослини для майбутніх поколінь. Адже локальні види рослин мають стійкий природний імунітет, який плекається в ґрунтах, де вони зростали та міцніли протягом століть. Для кожного з нас є цінними смакові, харчові, лікарські, захисні, а подекуди й декоративні властивості автохтонних рослин чи дерев. 

Популярність промислового насіння – це пастка. Можна уявити, що невдовзі у світі може залишиться кілька виробників промислового насіння. Тож яка буде його вартість? Чи буде воно взагалі доступне для продажу населенню? Чи продаватимуть його в Україні? Ці питання  вкрай важливі для харчової безпеки кожної окремої країни.

Конкретні дії SLOW FOOD UA: 

1) зберігаємо та поширюємо народне насіння та саджанці

 2) здійснюємо пошук старовинних сортів, які несуть в собі унікальні смаки та якість, досліджуємо регіональні страви, що пов’язані саме з цими сортами 

3) вносимо інформацію до світового онлайн каталогу про сорти, що зникають, та породи худоби в міжнародний проєкт «Ковчег смаку» 

4) створюємо пункти обміну/продажу насіння онлайн та офлайн 

5) взаємодіємо з міжнародною мережею зберігачів народного насіння 

6) підвищуємо обізнаність малих фермерів, господарників, молоді, школярів про актуальність захисту саме автохтонного насіння

 7) створюємо пермакультурні городи, грядки, клумби при навчальних закладах, де використовуємо виключно родинне насіння та саджанці.

Subscribe for the updates!

[mc4wp_form id="461" element_id="style-11"]