Skip to content Skip to footer

Головне про Cheese Awards 2023: відновимо красу пасовищ, а працю пастухів зробимо популярною

На Cheese Awards 2023, що організовує SLOW FOOD, приїхали виробники сирів з непастеризованого молока. Подія відбувалася в італійському місті Бра у провінції П’ємонт. Тут зібралися представники всіх регіонів Італії та чотирнадцяти європейських країн. Сировари охоче демонстрували різноманіття своєї продукції, адже всі сорти їхнього сиру виробляються виключно з сирого молока. Унікальність такої практики в тому, що на відміну від стандартизованих сирів, молоко яких підлягає обов’язковій термічній обробці, непастеризоване молоко сприяє розвитку самобутніх смаків сиру.

Крім власне сироварів подію відвідали пастухи, фуд експерти, дослідники харчових продуктів, антропологи, ветеринари та кінематографісти. Представників усіх професій турбувало одне питання, які зусилля прикладає людство, щоб зберегти пасторальні ландшафти пасовищ недоторканими та зберегти й примножити приречені на зникнення породи молочних тварин.

Чи не найчастіше на дискусійних платформах лунали слова «розвиток» і «відновлення». Член правління Slow Food Франческо Соттіле зазначив: «Ми маємо змінити ставлення людей до пасовищ та до професії пастуха. Пасти худобу – це важлива професія, пов’язана з глибинними традиціями. Таке ремесло надає екології системні послуги й створює збалансовані стосунки між людьми, тваринами та природою. Сьогодні це актуально, ніж будь-коли».

Франческо підтримала італійська режисерка Анна Каубер, яка під час виступу зазначила: «До спільноти пастухів не дослухаються. Особливо, коли йдеться про жінок-пастухів. Але сьогодні на Cheese 2023 ми оголошуємо нову еру і починаємо вимірювати цінність пасторалізму пасовищ інвестиціями, які включатимуть навчання. В Італії та поза її межами відкрито кілька шкіл для пастухів і сироварів, в яких молодь вивчатиме альтернативний шлях розвитку сільського господарства та виробництва сиру. Нині молоді люді мають потужну мотивацію, але не можуть набути потрібних навичок. Настав час це змінити».

Не забули на Slow Cheese Awards 2023 й про війну в Україні. Про її руйнівний вплив розказала сировар Тетяна Страмнова. Жінка залишилася в Україні та знайшла в собі сили почати нове життя на маленькій козячій фермі. Інша учасниця від України Катерина Приходько була вимушена покинути з дітьми своє понівечене ворогом місто та почати справу сироваріння в Італії, де знайшла тимчасовий притулок.

У рамках Slow Cheese Awards 2023 відбулася інтернаціональна дегустація. На ній були представлені сири з Болгарії, Іспанії, Норвегії, Бразилії, Албанії та України. Від нашої країни у події взяли участь два бренди – «Сироман» і «Бринзарня».

«Мене особисто дуже зацікавив Пултост – традиційний сир з Норвегії, – поділилася враженнями Лариса Титикало, учасниця інтернаціональної дегустації. – Цей сир зі знежиреного коров’ячого молока, але у його складі багато зерен дикого тмину. Він чудово пасує гарячим стравам, як то картопля, яйця чи паста. Нашу «Бринзарню» на дегустації представили причорноморська бринза з бессарабською мірудією та ще витримана у вині з аборигенного сорту винограду Одеський чорний. Також ми знайомили учасників дегустації ароматними спеціями на основі сухої бринзи».

На Slow Cheese Awards 2023 оголосили, що наступне зібрання сироварів відбудеться в Бра у вересні 2025 року. Тож віримо, що через два роки з мирної та відновленої України на подію поїде набагато більше учасників, а різноманітність українських сирів вразить найвибагливіших європейських гурманів.

 

Залишити коментар

Subscribe for the updates!

[mc4wp_form id="461" element_id="style-11"]